Na zdrowe jelita – Błonnik Witalny – czytaj drobnym drukiem.

Niektórzy mówią, że lubię się czepiać. Może to i prawda?


Błonnik Witalny i zdrowe jelita – dzisiaj tego się czepię. 

Otwieram stronę . Zmęczone twarze proszą o ratunek. Graficzny nagłówek sprawia, że natychmiast wzbudzam w sobie odruch litości. Na szczęście niezawodna przeglądarka wyświetla też tytuł strony  „Kojące remedium na zaparcia – prosto z Natury„.
Teraz już wiem o czym jest ta strona. Duże litery dodatkowo wyjaśniają szczegóły. 
Nie będę się bawił w łapanie za słowa ( np. „długoletnie zaparcia”),ani w fizjologiczne szczegóły na temat wypróżniania jelit. Nie o tym mam pisać.
Przejdźmy na dół strony. Muszą tam być regulaminy, zasady sprzedaży i warunki gwarancji. Są.

Wybieram tylko te treści o których warto wiedzieć.  Pomogą uniknąć niepotrzebnego stresu.
Z regulaminu obowiązującego przy zakupie Błonnika Witalnego:    

§4 [sprzedaż]

8. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do:
a)      Anulowania sprzedaży,
b)      Wycofania Produktu ze Sklepu Internetowego,
c)       Opóźnień w dostawie, w przypadku konieczności dostawy Produktu do magazynu Sprzedawcy albo poza granice Rzeczpospolitej.
bez podawania przyczyny.

§5 [Wykonanie umowy]

4. Przedmiot umowy zostanie wysłany nabywcy w ciągu 5 dni roboczych

§ 6.[Prawo odstąpienia]

 1. Warunki sprzedaży Sklepu Internetowego mogą zostać zmienione jak również oferta sprzedaży może zostać odwołana, o ile Sprzedawca uzna to za uzasadnione.
 2. Kupujący ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży w terminie 10 dni od dnia otrzymania Produktu, (…)
 3. Kupujący ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży w terminie 90 dni od dnia otrzymania Produktu, o ile produkt nie spełni jego oczekiwań, (…)
 4. W przypadku obowiązku zwrotu ceny lub jej części przez Sprzedawcę, Sprzedawca dokona zwrotu na konto bankowe z którego nastąpiła płatność lub inne podane przez Kupującego, w ciągu 14 dni roboczych (…)

§ 7.[Reklamacje]

 1. Wszelkie reklamacje związane z Produktem należy przesyłać w formie pisemnej, na adres Sprzedawcy, jednakże nie później niż w terminie do 14 dni (…)
 2. Decyzja Sprzedawcy w przedmiocie reklamacji jest ostateczna i wiążąca. (…) Od decyzji Sprzedawcy nie przysługuje odwołanie.
 3. Sprzedawca nie odpowiada za utratę danych umieszczonych w Sklepie Internetowym.
 4. Sprzedawca, o ile nie jest jednocześnie Producentem Produktu, nie odpowiada za jego właściwości, sposób pakowania, ani zawartość etykiety. Sprzedawca nie gwarantuje działania Produktu. Wszelkie reklamacje w tym zakresie powinny być kierowane do Producenta danego Produktu, oznaczonego na opakowaniu.

 

§ 10.[Zakres odpowiedzialności Sprzedawcy]

 1. Materiały informacyjne oraz porady zamieszczone w Sklepie Internetowym, niedotyczące opisu właściwości Produktu, stanowią wyłącznie uzewnętrznienie własnych obserwacji Sprzedawcy i w żadnym stopniu nie stanowią porady medycznej ani gwarancji poprawy zdrowia Kupującego, chyba że z treści danego oświadczenia Sprzedawcy wynika coś innego.
 2. Za wszelkie szkody wyrządzone przez dany Produkt odpowiada jego producent.
 3. Roszczenia lub spory pomiędzy Sprzedawcą a Kupującym wynikające z umowy sprzedaży lub z nią związane, w tym także na tle ważności zawarcia umowy, których strony nie będą w stanie rozstrzygnąć polubownie, zostaną poddane ostatecznemu rozstrzygnięciu przez sąd właściwy dla Sprzedawcy.

Tyle regulaminu.


 


Wróciłem jeszcze do strony Zdrowe Jelita, żeby znaleźć treść o przeciwwskazaniach lub skutkach ubocznych preparatu, na razie nie znalazłem nic.
Znalazłem za to wzmiankę o Europejskim Urzędzie ds. Bezpieczeństwa Żywności,  który NIE OPRACOWAŁ zamieszczonego na stronie oświadczenia na temat rezultatów spożywania Błonnika Witalnego.
😆 No proszę jak to poważny urząd wspiera Mapę Zdrowia nic nie robiąc. 😉

I jeszcze jedna informacja drobnym druczkiem. Cytat:”Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.” Ja napiszę to tłustymi, dużymi literami: Produkt nie służy do jakiegokolwiek diagnozowania, nie służy do leczenia jakiejkolwiek choroby i także nie zapobiega żadnej chorobie.


Może teraz znajdę coś o przeciwwskazaniach. Na tej stronie nic nie znalazłem, może przeoczyłem, a może nic takiego tu nie ma. W sklepie też nic. Jest coś na opakowaniu produktu:

Ostrzeżenia i uwagi na temat błonnika witalnego - zdrowe jelita

Fragment etykiety błonnika witalnego


Bardzo nie podoba mi się poniżanie równie dobrego, POLSKIEGO produktu.

„NAWET SŁYNNE OTRĘBY PSZENNE
nie dorównują Błonnikowi Witalnemu…”

Guzik prawda – otręby pszenne, plus do tego olej lniany zimnotłoczony  – a  błonnik witalny może się schować.        :-P. Masz rację Karolinko. 😉

Napisałem powyższe, bo lubię się czepiać. Błonnik Witalny na pewno jest skuteczny. Szkoda,  że taki drogi. Na szczęście są alternatywne sposoby – otręby i olej lniany.

 


 

Tutaj możesz kupić Błonnik Witalny.


 

Powiedz Znajomym, bo Oni też chcą to wiedzieć!!!Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *