Suplementy diety – aby nie zaszkodziły

Suplementy diety zyskały popularność pod wieloma względami dzięki reklamie. Uśmiechnięte twarze tych, którym pomogły one zrzucić zbędne kilogramy, wyleczyć się z chorób wątroby bądź żołądka albo też odmłodzić się o dwadzieścia lat niewątpliwie robią wrażenie. Chwyty reklamowe działają na konsumentów hipnotycznie. Tym bardziej, że wszystko jest takie łatwe: marzenie się spełni, wystarczy tylko spożyć kilka opakowań preparatu.

Aby suplementy diety nie zaszkodziły

Autor zdjęcia „Andy Newson” / FreeDigitalPhotos.net

Nie trzeba spędzać wielu godzin na siłowniach albo też brać tradycyjne leki. Nie da się zaprzeczyć, że suplementy diety mają pewien pozytywny wpływ, gdyż pomagają leczyć choroby, wywołane niedoborami w odżywianiu tych bądź innych składników. Są to na przykład, choroby tarczycy (powodowane niedoborem jodu), szkorbut (witamina C), krzywica (witamina D, wapń, fosfor) oraz inne. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawęz tego, że suplementy nie są lekami i należy je stosować jako uzupełnienie diety, mówi wiceprzewodniczący Komitetu ds. ochrony zdrowia w Dumie Państwowej Rosji Siergiej Kolesnikow:

„Reklamowane są jako leki, chociaż nimi nie są. Są to suplementy diety. Po prostu producenci zapominają dodać, że suplementy są dodatkami uzupełniającymi dietę. Zgodnie z ustawą o środkach farmaceutycznych, nie można ich używać samodzielnie, należy je dodawać do posiłków zawierających, na przykład, niewystarczającą ilość witamin. Witaminy także są suplementami diety”.    

Niestety, obecnie człowiek nie może uzyskać wszystkich potrzebnych składników bezpośrednio z produktów. Zła sytuacja ekologiczna oraz intensywna obróbka całkowicie niszczy witaminy. Można przez całe lato odżywiać się warzywami i owocami z własnego ogrodu, ale mimo to wrócić do miasta z awitaminozą. Jeśli w 1913 roku człowiek mógł zaspokoić dzienną dawkę żelaza dwoma jabłkami średniej wielkości, to obecnie tę samą dawkę zaspokajają 52 jabłka. Dlatego normalny suplement diety stanowi faktycznie magazyn warzywny w jednej pigułce. Odnosi się to wyłącznie do produkcji dobrej jakości. Niestety nie wszystko, co proponują nam sprzedawcy, jest zgodne z reklamą. Sprzedaje się wiele podróbek, które mogą zaszkodzić zdrowiu. Walczyć z nierzetelnymi sprzedawcami należy na szczeblu ustawodawczym, podkreśla Siergiej Kolesnikow:

„Pierwsze co należy zrobić, to zakazać reklamowania i określenia suplementów diety jako mocnych środków, pewnego panaceum. Po drugie, należy ograniczyć miejsca sprzedaży, aby te preparaty sprzedawały tylko sieci aptek lub sklepy, unikając indywidualnych dystrybutorów, a ponadto, należy wprowadzić określoną odpowiedzialność za naruszenie tych przepisów”.  

Może wybierzesz coś dla siebie?

 


Nowy projekt ustawy określa, gdzie powinny się sprzedawać suplementy, a nawet to, czego nie powinna zawierać ich reklama. „Reklama suplementów diety nie powinna powoływać się na konkretne przypadki wyzdrowienia ludzi czy też poprawy stanu ich zdrowia po zastosowaniu tych dodatków oraz stwarzać wrażenie o przewadze takich dodatków powołując się na badania, podlegające obowiązkowej rejestracji państwowej”. Pracownicy ministerstwa są przekonani, że zatwierdzenie ustawy o suplementach diety pomoże w walce z tymi, którzy zarabiają na sprzedaży podróbek i łatwowierności ludzi.

źródło: Głos Rosji


Tak jest w Rosji, a u nas? Skomentuj to…

 

Powiedz Znajomym, bo Oni też chcą to wiedzieć!!!Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Komentarze

Suplementy diety – aby nie zaszkodziły — 3 komentarze

 1. Ja przyjmuję suplement diety figura extraslim na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej jak się ćwiczy. Ale to całkowicie naturalny preparat, więc nie mam stresu, że ma jakieś szkodliwe substancje w składzie. I rzeczywiście poza tym, że świetnie działa, to nie daje żadnych efektów ubocznych.

 2. Ja troszkę stresu mam, bo tak całkowicie naturalny to on nie jest!

  Figura extraslim

  Składniki naturalne:
  – ekstrakt z guarany (19,34%),
  – ekstrakt z zielonej kawy (9,67%),
  – ekstrakt z gorzkiej pomarańczy (7,74%),
  – ekstrakt z zielonej herbaty (7,74%),
  – ekstrakt z pieprzu czarnego (0,97%),
  – ekstrakt z pieprzu kajeńskiego (0,97%),
  -? winian L-karnityny (9,67%),
  -? kofeina bezwodna (7,74%), – powoduje uzależnienie.

  Razem 63,84% substancji naturalnych

  Składniki dodatkowe:

  – żelatyna,
  – substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, – celulozę otrzymuje się przez chemiczną obróbkę alfacelulozy, służy jako wypełniacz
  – stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca – tworzy na ścianach jelit nieprzepuszczalną powłokę, która zapobiega wchłanianiu się pozytywnych substancji z naszego pożywienia do organizmu. Więcej na temat stearynianu magnezu: http://goo.gl/EtnVyz
  – krzemionka koloidalna – substancja przeciwzbrylająca,
  – pikolinian chromu, – najbardziej toksyczna forma chromu / http://goo.gl/WdXGcT /
  – barwniki:
  dwutlenek tytanu, E171, zabroniony w Polsce, podejrzewany o działanie rakotwórcze, syntetyczny
  czerwony tlenek żelaza, E172

  , a skutki uboczne mogą pokazać się niebawem…

 3. Trzeba pamiętać, że jeżeli decydujemy się na suplementy diety które mają nam pomóc i wspierać nasz organizm z codziennymi problemami to muszą to być suplementy sprawdzone i NATURALNE! Bardzo ważne jest wspomaganie się dobrymi suplami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *