Refleksoterapia

Refleksoterapia to skuteczna i bezpieczna metoda terapii.

Wywodzi się z medycyny chińskiej. Jest pochodną akupunktury.


Terapia ta polega na uciskaniu odpowiednich punktów na stopach, zwanych refleksami bądź też receptorami. Są to unerwione miejsca mające ścisły związek z określonymi organami. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Masując receptory wpływamy na działanie poszczególnych układów naszego organizmu.

Refleksologia – jako nauka zajmuje się zasadami pracy  refleksów i oferuje wiedzę niezbędną do rozpoznania przyczyn ich nadwrażliwości.

Stopa jest odzwierciedleniem ogólnej kondycji organizmu i przebiegu ewentualnych zmian chorobowych.
Poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców docieramy do źródeł choroby, poprawiamy krążenie i stymulujemy układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu.
Wspomagamy w ten sposób proces samoleczenia.

Refleksoterapia pojmuje człowieka w sposób całościowy.

Wpływa na zdrowie ciała, umysłu i ducha.
Refleksolog rozważa zaistniałe zaburzenia w kontekście całego organizmu, a nie koncentruje się na wybranym narządzie, który daje dolegliwości.
Wprowadza organizm pacjenta w stan równowagi (homeostazy). Podczas zabiegu stymulowane są siły samoregulacji i samoregeneracji i tym samym przywracane jest zdrowie.

To nie Refleksolog leczy – organizm leczy się sam.

Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny odblokowywać kanały energetyczne (meridiany). Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, terapeuta tylko uaktywnia i stymuluje je do działania. Refleksoterapia w ten sposób oddziałuje na wszystkich trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym.

Refleksoterapia stóp, refleksologia

Według medycyny naturalnej życiowa energia w naszym ciele płynie dziesięcioma szlakami energetycznymi (po 5 w każdej połowie ciała). Szlaki te zwane zonami biegną od czubka głowy do stóp dzieląc ciało na strefy. Zaburzenie przepływu energii w każdej z tych stref powoduje powstanie stanu chorobowego w części ciała położonej na danym szlaku. Każda część stopy lub dłoni zawiera obszary z refleksami, które korespondują z określonymi częściami ciała. Kiedy uciskamy te miejsca, stymulujemy przepływ energii, która działa uzdrawiająco na znajdujące się w zonie narządy.

Refleksoterapia, będąc terapią holistyczną, opiera się na koncepcji, w której cały ludzki organizm znajduje odbicie w jego poszczególnych częściach. Żaden z organów nie funkcjonuje w izolacji, ale współpracuje z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Dlatego tez nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała prowadzi do tego, że pozostałe muszą pracować ciężej, żeby skompensować zaburzenia energii.

Poprzez pracę na refleksach stóp powodujemy usunięcie toksyn blokujących kanały energetyczne i doprowadzamy organizm do naturalnego stanu równowagi energetycznej .

Powiedz Znajomym, bo Oni też chcą to wiedzieć!!!Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *