Odchudzanie. Jedz więcej, a stracisz wagę. Część pierwsza

Seria Raz23. Sposób na odzyskanie prawidłowej wagi i zdrowia.

Odchudzanie z głową. Jedz więcej a stracisz wagę. 

Takie twierdzenie wcale nie jest pozbawione sensu. Może wydawać się sprzecznym z ogólnymi zasadami, ale tak nie jest. Zastanów się nad nim.

Odchudzanie z głową. Jedz więcej a stracisz wagę.

Autor zdjęcia „sattva” / FreeDigitalPhotos.net

W nowoczesnym świecie miniaturowych technologii, co dziennie spotykamy reklamy typu: mini ratka, mini lotto, mini kredyt, mini auto itp. Dzięki takim promocjom, równie zminiaturyzowane posiłki stają się niezwykle modne. „Szklanka soku na śniadanie”,”sposób na głoda” lub ciastko na śniadanie”.
Dla ciągle spieszących się ludzi jest to sposób na zaoszczędzenie kilku minut,a dla opieszałych jest to kolejna okazja do lenistwa.

Reklama jest tylko zachętą do zakupu, a czy sprzedawany towar jest zdrowym i dietetycznym pokarmem?
Oficjalnie tak – Przecież jedno ciasteczko, kubek soku czy kremowy jogurcik zawiera w sobie dawkę kalorii, jaką powinien posiadać pełnokaloryczny posiłek – na przykład śniadanie.
Spożywany w zalecanych przez producenta porcjach nie stanowi, żadnego zagrożenia dla Twojej wagi. Zgodnie z etykietą produktu, zjadając „umowne” ciastko dostarczasz niezbędnych kalorii, zaznaczam – kalorii.

Odchudzanie z głową. Jedz więcej a stracisz wagę.

Rzeczywistość jest bardziej okrutna. Twój Żołądek domaga się jakości.

Trzy kęski na śniadanie i kubek soczku nie zaspokoi twojej potrzeby jedzenia.

Czy jesteś w stanie nasycić się jednym ciasteczkiem, kubeczkiem zupki, lub słodzonym napojem owocowym?
Oczywiście nie!
Sięgasz po kolejne i kolejne porcje, aż w końcu okazuje się, że pochłonęłaś ogromną porcję kalorii – porcję, która z całą pewnością wystarczyłaby na cały dzień. Zjadłaś zaledwie skromne śniadanie, a nagromadziłaś w sobie olbrzymią ilość kalorii.
Skumulowane w ten sposób zapasy odkładają się w tkance podskórnej i… tyjesz, tyjesz, tyjesz. Nie koniec na tym.

Natura ma swoje prawa

Natura domaga się większych ilości pokarmu. Twoje zęby chcą gryźć, gardło chce połykać, żołądek chce wypełnić się błonnikiem. Instynkt chce wodę, białko, tłuszcze, witaminy, sole mineralne, makro i mikroelementy.

 


Nie wystarcza mu dostarczanie samych kalorii energetycznych. Domaga się prawdziwego pokarmu. Nie zależy mu na koncentratach.
Ekstrakty żywnościowe, które dostarczasz w postaci szybkich i wygodnych posiłków nie zapewniają wszystkich niezbędnych składników.

Zaczyna brakować w Twoim jadłospisie niezbędnych witamin, minerałów, zdrowych tłuszczy, błonnika.

Zaczynasz czuć się coraz gorzej. Twój układ pokarmowy jest chory. Twój organizm jest zaśmiecony. Zmagazynowane toksyny coraz bardziej opanowują Twoje ciało. Stajesz się zmęczona i bezradna .
Znam to uczucie.

Odchudzanie z głową. Jedz więcej a stracisz wagę.Już za niedługo kolejna cześć, w której dowiesz się jak przerwać ten krąg? Odchudzanie nie będzie potrzebne. Tymczasem zaglądnij tutaj.

Powiedz Znajomym, bo Oni też chcą to wiedzieć!!!Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *