Odchudzająca bransoleta. Łatwiej stracisz kilogramy

Chudnij z bransoletką od petersburskich naukowców

Czy chcesz schudnąć czy też nie przytyć, włóż bransoletkę. Jednak nie zwykłą, a „inteligentną”. Urządzenie zostało opracowane przez petersburskich naukowców. Unikalność przyrządu polega na tym, że sam liczy kalorie na podstawie stanu skóry człowieka. Tym zasadniczo się różni od istniejących odpowiedników, które wymagają ręcznego wprowadzania danych o spożytych produktach.

Odchudzająca bransoleta. Łatwiej stracisz kilogramy

autor „marin” / FreeDigitalPhotos.net

Zwykłe akcelerometry również umieją liczyć kalorie, mierząc liczbę machnięć ręki, ponieważ gadżet wkładany jest na nadgarstek. Jeśli machasz rękami chodząc lub biegnąc, policzy liczbę spalonych kalorii. Jak podkreślił w wywiadzie dla „Głosu Rosji” jeden z założycieli rosyjskiej spółki HealBe Artiom Szypicyn, model ten zasadniczo się różni od podobnych elektronicznych „dietetyków”.

Nasz akcelerometr pozwala na uwzględnienie dowolnej aktywności fizycznej. Jeśli na przykład pojedziemy na rowerze, ręka będzie leżała na kierownicy i żadnego ruchu nie będzie. Jednocześnie kalorie będą spalane. Nie będzie bezpośredniej zależności między machnięciami ręki i spalanymi kaloriami także na siłowni. Natomiast nasze urządzenie może obliczyć każdą aktywność fizyczną, ponieważ przestawiamy się z akcelerometru na pomiar tętna. Na podstawie liczby uderzeń na minutę możemy podliczyć, ile kalorii zostało spalonych.

Istnieje jeszcze jeden zasadniczo ważny aspekt. Projektanci twierdzą, że „na razie oprócz naszego urządzenia żadne inne nie umie liczyć automatycznie, ile kalorii człowiek przyswaja z żywności”. Mierząc poziom oporu elektrycznego skóry, bransoletka uzyskuje dane o poziomie cukru we krwi i wnioskuje o ilości uzyskanej energii. Poza tym przyrząd kontroluje zmianę wagi, poziom stresu, zapotrzebowanie organizmu na wodę, ciśnienie tętnicze i jakość snu. Zaletą rosyjskiego gadżetu jest jego wielofunkcyjność – uważa Artiom Szypicyn:

Mierzymy kalorie przyswajane i spalane, tętno, ciśnienie, fazę snu i poziom stresu. Innymi słowy, aby ustalić te wskaźniki, trzeba byłoby kupić wszystkie te urządzenia. Odpowiednio, kosztuje to o wiele drożej, niż nasz jeden przyrząd.

Odchudzająca bransoleta. Łatwiej stracisz kilogramy

Orientacyjna cena urządzenia wynosi około 300 dolarów. Gadżet ten zainteresuje nie tylko zwykłych konsumentów, ale również tych, którzy aktywnie uprawiają sport lub po prostu dbają o wagę. Ku zaskoczeniu twórców, „inteligentną” bransoletkę chętnie kupiliby lekarze i ubezpieczyciele, zwłaszcza amerykańscy:

Chcą otrzymać takie urządzenie w celu kontrolowania ryzyka. W Stanach Zjednoczonych liczba osób otyłych oraz mających problemy z układem krążenia, jest dość duża. Nie są w stanie kontrolować ich przez cały okres ubezpieczenia, natomiast ryzyko może się zwiększyć. Powiedzmy, człowiek ma problemy z sercem, a jeszcze do tego się przejadł i trzeba go leczyć. Firma ubezpieczeniowa traci na tym. W medycynie sytuacja wygląda inaczej. Ubezpieczyciele chcą obniżyć wydatki na obsługę pooperacyjną. Pacjent musi przebywać w szpitalu, chociaż potrzebuje jedynie kontroli reakcji serca na obciążenie fizyczne.

 

Zainteresowanie produktem HealBe jest wysokie. Dystrybutorzy spółki są w wielu krajach: Stanach Zjednoczonych, Francji, Chinach, Indiach a nawet w Afryce Południowej. „Wprowadzamy handel detaliczny – podkreślił przedstawiciel firmy – powinny pojawić się sklepy online”. W masowej sprzedaży bransoletka pojawi się w kwietniu tego roku w Stanach Zjednoczonych, a latem – w regionie azjatyckim.

Odchudzająca bransoleta. Łatwiej stracisz kilogramy

źródło: Jelena Kowacić, redakcja internetowa,  „Głos Rosji

Powiedz Znajomym, bo Oni też chcą to wiedzieć!!!Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *