Warto się leczyć naturalnie

leczyć naturalnie


Czy warto się leczyć naturalnie? Część trzecia.

Jeśli chodzi o naturalne środki lecznicze pojawia się kilka pytań. Czy można mieszać w dowolny sposób składniki w poszczególnych suplementach? Czy są one skuteczne? Czy muszą być drogie? Czy należy konsultować z lekarzem ich stosowanie? Czy można mieszać leki naturalne z syntetykami?

Warto się leczyć naturalnie

Składniki są mieszane w określony sposób, każda szanująca się firma przeprowadza szczegółowe badania, opiera się na wieloletniej tradycji naturalnego leczenia, posiada wszelkie atesty dopuszczające i przede wszystkim daje gwarancję i to powinno być jasno i czytelnie określone. Oczywiście wszelkie zastrzeżenia powinny być przedstawione i zazwyczaj są. To mieszanie składników powinno być także w sposób czytelny uzasadnione, zazwyczaj miesza się w określonych celach; aby zwiększyć działanie synergistyczne. Wiedza na ten temat nie jest żadną tajemnicą i każdy poszukujący może w sposób swobodny zweryfikować, mogące powstać wątpliwości.

Skuteczność kuracji jest potwierdzona na dwa sposoby; wszelkiego rodzaju źródła i świadectwa osób doświadczonych i doświadczających. Żródła to setki książek, artykułów prasowych, świadectwa, przekazy historyczne i sposób dystrybucji.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę na tę ostatnią opcję, system wielopoziomowy, gdzie najważniejsze jest polecenie, jest bardzo wiarygodnym potwierdzeniem skuteczności danego środka. Osoba polecająca ma za zadanie sprawdzić działanie na sobie zanim cokolwiek poleci, oczywiście w praktyce nie zawsze jest to w 100% możliwe. Ilość osób sobie znanych może takie informacje z powodzeniem przekazywać i tak się dzieje. Zresztą ryzyko niepożądanych reakcji także jest znikome, gdyż w dawkach zalecanych naturalne środki lecznicze są całkowicie bezpieczne, co nie jest równoznaczne z nieskutecznością. Wiele osób jest przywyczajonych do takiego sposobu myślenia; coś co działa musi być „mocne”, ryzykowne. Nawet gdyby się okazało, że dziecko wypiło przypadkowo pół flaszki, to skończy się to na lekkich dolegliwościach. Organizm bardzo szybko wydali nadmiar, co nie jest możliwe przy syntetykach.

Kwestia cen nie jest tak jednoznaczna jakby mogło się wydawać. Aby zachować pełną wartość danego specyfiku, nie utracić tego, co dany składnik oferuje, stosuje się bardzo kosztowne technologie. Druga rzecz, to fakt, że składniki są nie rzadko bardzo rzadkimi roślinami, które rosną tylko w specyficznych warunkach, w odległych miejscach kuli ziemskiej. Porównując ceny kuracji konwencjonalnych i naturalnych, bardzo często okazuje się, że po pierwsze są porównywalne, a po drugie naturalne są tańsze. Pojawia się po raz kolejny aspekt efektów ubocznych. Efekt drogiego środka naturalnego jest wywołany także faktem w jaki sposób się suplementy spostrzega, jako dodatek, jako uzupełnienie, tymczasem w więkości wypadków są to pełnowartościowe leki naturalne. Osobiście uważam, że w obliczu kosztów innego leczenia ceny są jak najbardziej akceptowalne.

Konsultowanie stosowania środków z lekarzami jest też kwestią bardzo złożoną, z kilku powodów. Medycyna niekonwencjonalna, paramedyczna, alternatywna, komplementarna, naturalna, holistyczna, już w nazwach zawiera element cezury, bo niby dlaczego paramedyczna, alternatywna, niekonwencjonalna. To epitety deprecjonują wartość, dla lekarza o wykształceniu akademickim jawi się niczym szamanizm. Trzeba szukać autorytetów, ludzi z otwartymi umysłami, a takich wśród lekarzy jest bardzo wielu. Jeśli cokolwiek chcesz zrobić samodzielnie z własnym ciałem, konsultuj na wszelkie sposoby, dzisiejsze metody komunikacji znakomicie to ułatwiają.

Stosowaniu obu form leczenia jednocześnie moim zdaniem wymaga konsultacji, tak jak powyżej. Szczególnie jest to istotne przy bardzo poważnych chorobach w stanie ostrym, przy wynikach konkretnych badań diagnostycznych, może mniej przy chorobach przewlekłych, ale i tu zasięgać opinii lekarzy. Lekarzy, którzy mają szeroką wiedzę i doświadczenie, którzy dopuszczają do rozmowy, konsultowania, udzielają chętnie rad około medycznych.
Oczywiście istnieje także druga droga, całkowicie samodzielna, wymaga ona wielu lat obycia i zdobywania ogromnej wiedzy. Nie należy też zapominać, że istnieje wiele formalnie i legalnie działających klinik medycyny naturalnej.
Nie oddawaj swojego ciała innym bezkrytycznie, Twoje ciało to nie samochód czy komputer i nie czekaj. Nie czekaj na ból nie do zniesienia, to sygnał, że jest już późno.
W następnym odcinku omówimy inne poza suplementami sposoby leczenia naturalnego.

To kolejny artykuł z całej serii, intencją jest zamysł, aby człowiek chory miał do dyspozycji wszelkie środki do leczenia, aby miał pełny obraz możliwości.
Proszę rozpowszechnianie tych artykułów w sposób dowolny, jedynym warunkiem jest niezmieniane treści i podanie źródła.

Źródło: http://zdrowadroga.com

 słowo kluczowe: leczyć naturalnie  
Linki: Błonnik WitalnyRefleksoterapia

Powiedz Znajomym, bo Oni też chcą to wiedzieć!!!Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *